آيا نگران اين هستيد که شايد همسرتان بدهي هايي دارد که از شما مخفي مي کند؟ اگر فکر مي کنيد همسرتان  از هزينه هاي مالي و خرج و مخارج طفره مي رود، پس احتمالا احساس شما درست است. اين حس که يک جاي کار مي لنگد اما نمي ­تواند در اين باره صحبت کند، مي تواند فشار زيادي روي هر دوي شما ايجاد کند و جوي پر از تنش در خانه ايجاد کند. اغلب افراد زماني که احساس مي کنند همسرشان مقروض است توجهي به آن نمي­کنند، اما هر چه زودتر بتوانيد در مورد مسائل مالي صحبت کنيد، برطرف کردن مشکل آسان تر خواهد بود. در اين مقاله از بخش روانشناسي موزيک دان به بررسي مديريت مسائل مالي خانواده و بدهکار بودن همسر مي پردازيم.

اگر فکر مي کنيد که همسرتان بدهي هايش را از شما پنهان مي کند، يکي از اولين چيزهايي که بايد در نظر بگيريد رفتارش است؛ آيا طوري رفتار مي کند که خارج از شخصيت اوست؟ به اين خاطر که وانمود کند هيچ مشکلي وجود ندارد، اما زمان صرف کردن براي بررسي رفتارش مي تواند به شما کمک کند که بفهميد آيا سو ظنتان درست است. اين امر به شما اين فرصت را مي دهد که به چيزهاي ملموس تري پي ببريد که مي توانيد در موردشان صحبت کنيد – و اين احتمال را که آنها سعي مي کنند نگراني هايتان را با طفره رفتن بي اساس نشان دهند را به صفر برسانيد.

علائمي که نشان مي دهد شخصي بدهکار است چيست؟

اگر احتمال مي دهيد که همسرتان بدهي دارد، چند نشانه کليدي وجود دارد که بايد به آنها دقت کنيد:

بدهي

1? علاقه ندارند درباره پول صحبت کنند

اگر طرف شما هر بار که بحث پول، پس انداز يا بودجه بندي را به پيش مي کشيد، حرف را عوض مي کند، احتمالا مشکل مالي دارد چون احساس شرمندگي يا شکست مي کند.

2? همسرتان گوشه­گير، مضطرب يا افسرده است

نگراني هاي مالي مي تواند بر سلامت روان فرد تاثير بسزايي داشته باشد، به خصوص اگر مشکل کهنه باشد. اگر به نظر مي رسد بيش از حد معمول تر از بي حوصله است، مشکل خواب دارد يا به نظر مي رسد به طور کلي بي توجه و بي دقت است، حاکي از اين است که با سلامت روان خود در حال مبارزه مي باشد.

3?بي ميل براي حفظ پول

آيا همسرتان زياد خرج مي کند؟ آيا در خانه اجناس گران قيمتي وجود دارد که شما نخريده ايد؟ احتمالا همسرتان پول خرج کردن را را به عنوان راهي براي احساس بهتر و فرار از احساسات منفي درباره بدهي هايش مي داند.

4? ممکن است يکي از علائم اعتياد باشد

اعتياد به الکل يا قمار مي تواند عامل بدهي برخي افراد باشد زيرا آنها به طور فزاينده اي نياز به پول بيشتري براي تأمين اعتياد خود دارند. رفتارهاي مرموز در افرادي که با اعتياد دست و پنجه نرم مي­کنند شايع است، و احتمالا شما متوجه اين موضوع شده ايد که همسرتان اکثر مواقع حضور ندارد.

بدهي

5? نوشته ها را در مقابل شما باز نمي کنند

اين يکي کاملا واضح است؛ اين يکي نسبتا واضح است؛ اگر شريک شما هرگز قبوض و فاکتورها را جلوي شما باز نمي کند، يا بهانه مي آورد تا وقتي که شما هستيد آن ها را باز نکند، پس احتمالا چيزي را از شما مخفي مي کند سعي کنيد از مشکل فرار نکنيد ، آرامش خود را حفظ کنيد و به او بگوييد چرا نگران هستيد، اين امر مي تواند از بي ميلي او درباره درميان گذاشتن بدهي هايش با شما موثر باشد.

6? کارت هاي اعتباري متعددي دارند که اکثرا از آنها استفاده مي کنند

داشتن کارت اعتباري هاي متعدد صرفا دليل مقروض بودن فرد نيست، اما اگر دائما در حال خرج کردن هستند و از کارت هاي اعتباري متعدد استفاده مي کنند، حاکي از اين است که اوضاع مالي مساعدي ندارند.

7. آن ها هيچ پس انداز يا منبع سرمايه گذاري ندارند

اين مي تواند نشانه اين باشد که آن ها قادر به تامين بودجه براي يک وضعيت اضطراري نيستند که آن ها را در معرض خطر بدهي بيشتر قرار مي دهد چون آن ها هيچ پيش بيني و احتمالي براي هزينه هاي غير منتظره ندارند.

چگونه مي توانم همسرم را متقاعد کنم تا درباره بدهي هايش صحبت کند؟

اگر کسي بدهکار باشد، اينکه احساس خجالت، گناه يا اضطراب کند بسيار طبيعي است – اين مسئله براي آنها بسيار دشوار است که بوضوح درباره ميزان بدهي هايشان صحبت کنند. به خاطر داشته باشيد که احتمالا  ممکن است همسرتان احساس تنهايي و نگراني شديد داشته باشد و از صحبت در مورد مشکل و راه کنار آمدن با اضطرابش طفره رود.

بدهي

شما مي توانيد او را را ترغيب کنيد که با گرفتن رويکردي غير منتقدانه و ملايم در مورد بدهي هايش به شما بگويند. سعي کنيد از اظهاراتي که بر روي احساسات خودتان اشاره مي کند تاکيد کنيد و اينکه متوجه تغيير رفتارش شده ايد استفاده کنيد، به عنوان مثال: ” من احساس کردم وقتي سوال کردم چقدر پول پس انداز کردي عصباني شدي، نگران اين هستم که ممکن است بدهکار باشي و نمي تواني درباره آن براحتي با من صحبت کني.” تا جايي که ممکن است سعي کنيد از اظهاراتي که با “من احساس مي کنم” شروع مي شود، استفاده کنيد. ممکن است علاقمند باشيد تا از نکات ما در مورد نحوه صحبت کردن براي گرفتن چند ايده بيشتر در مورد اين که چطور سر صحبت را با همسرتان باز کنيد استفاده کنيد.

چه کاري مي توانيم براي مقابله با بدهي انجام دهيم؟

صحبت کردن با همسرتان و درک اينکه آن ها چگونه احساس مي کنند مي توانند راه طولاني براي رسيدن به جايي داشته باشند که بتوانند براي مديريت بدهي هاي خود اقدام کنند. توافق بر سر اين که چگونه بدهي بوجود آمده ضرورتا به اين معنا نيست که بدهي را پرداخت خواهيد کرد، اما مي توانيد با درک نگراني هاي آن ها در مورد بازپرداخت بدهي از او حمايت کنيد.

توصيه مي کنيم با يک سازمان مشاوره بدهي مستقل مانند برنامه پرداخت، که کمک و مشاوره رايگان ارائه مي دهند صحبت کنيد. برنامه “بياييد درباره قرض صحبت کنيم” مردم را تشويق مي کند تا در مورد مشکل خود با خانواده و دوستان صحبت کنند و بر موانعي که مانع از کمک زود هنگام به آن ها مي باشد، غلبه کنند.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نهضت شهادت مدرسه شاد و با روح سلامت باش Amanda Eric Shay دانلود رایگان بانک ایمیل و بانک شماره موبایل اکسل های مهندسی عمران Excel پرتال آهنگسازان و صدابرداران